Narada roczna podsumowująca działalność Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie i Ochotniczych Straży Pożarnych

22-03-2016

W dniu 17 marca 2016 r., na zaproszenie Wójta Gminy Krasne Wilhelma Woźniaka i Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie st. bryg. mgr inż. Waldemara Wilka, na obiekcie sportowo – rekreacyjnym „Crasnovii” w Krasnem odbyła się roczna narada służb mundurowych.

W naradzie uczestniczyli między innymi:

• st. bryg. Jan Ziobro – Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej,
  • Pan Marek Sitarz – Wicestarosta Rzeszowski,
  • płk. w st. spocz. Józef Szyszka – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rzeszowa,
  • ks. st. bryg. dr Jan Krynicki – Kapelan Krajowy Strażaków,
  • dh Jan Kucaj – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Rzeszowie,
  • st. bryg. w st. spocz. Pan Aleksander Jankowski – Komendant Lotniskowej Służby Ratunkowo – Gaśniczej Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”,
  • mł. insp. Konrad Wolak - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie,
  • Pani Halina Leśniak – Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie,
  • Pani Grażyna Żuchowska – Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie,
  • Pan Jerzy Bednarz - W-ce Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowiskiego,
  • dh Stanisław Rałowski – V-ce Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP,
  • Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu rzeszowskiego,
  • Komendanci Gminni i Prezesi OSP z terenu powiatu rzeszowskiego,
  • Przedstawiciele Rady Gminy Krasne, na czele z Przewodniczącym – Panem Marianem Jachowiczem,
  • Prezesi OSP z terenu Gminy Krasne, na czele z Prezesem Zarządu Gminnego OSP Krasne – Panem Władysławem Jasińskim i Komendantem Gminnym OSP – Panem Ireneuszem Szpyrką,
  • Naczelnicy Wydziałów i Dowódcy Jednostek Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie.

Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Krasne, który powitał przybyłych gości i zaprezentował walory Gminy Krasne oraz podjęte działania inwestycyjne. Kolejną część narady poprowadził Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie – st. bryg. mgr inż. Waldemar Wilk, który przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań Komendy w 2015 r. w aspekcie jej funkcjonowania i ochrony przeciwpożarowej na podległym terenie. Następnie głos zabrał bryg. Adam Wiśniewski, który podsumował realizację inspekcji gotowości operacyjnej oraz przybliżył obecnym możliwości finansowania działalności przeciwpożarowej z RPO woj. podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Kolejnym punkiem narady było sprawozdanie z działalności ochotniczych straży pożarnych na terenie powiatu rzeszowskiego, które zreferował Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Rzeszowie dh Jan Kucaj.

Wśród zaproszonych gości głos zabrali także: Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Jan Ziobro, Kapelan Krajowy Strażaków – ks. st. bryg. dr Jan Krynicki, Wicestarosta Rzeszowski – Pan Marek Sitarz, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rzeszowa – płk. w st. spocz. Józef Szyszka, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie – Pani Halina Leśniak, Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie – mł. insp. Konrad Wolak oraz Komendant Lotniskowej Służby Ratunkowo – Gaśniczej Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” – st. bryg. w st. spocz. Pan Aleksander Jankowski.

Na koniec Komendant Miejskiej PSP w Rzeszowie złożył podziękowania wszystkim, którzy poprzez swoją działalność wspierali przedsięwzięcia zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie całego powiatu rzeszowskiego. Szczególne podziękowania skierował do władz lokalnych oraz wszystkich druhów za ich pomoc i społeczną służbę.

W przerwie narady spotkanie umilał występ Kapeli Ludowej „Malawianie” z Malawy, dzięki któremu obecni mogli posłuchać starych melodii ludowych.

www.straz.rzeszow.pl