Laptopy dla uczniów Gminy Krasne w ramach projektu "Zdalna Szkoła"

24-04-2020

Gmina Krasne pozyskała 68 969,00 zł na realizację projektu „Zdalna Szkoła”. Przyznana dotacja zostanie przeznaczona na zakup laptopów wraz z oprogramowaniem, które trafią do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę. Sprzęt umożliwi zdalną edukację uczniom, których sytuacja rodzinna i materialna uniemożliwia aktywne włączenie się w codzienne zajęcia szkolne. Po powrocie uczniów do szkół, laptopy będą wykorzystywane w szkolnych pracowniach informatycznych.

Projekt "Zdalna szkoła" jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych.