KOSZYKARKI SPZ WJM GMINA KRASNE POJADĄ NA POMORZE

04-04-2019

W wyniku losowania, które we wtorek 2 kwietnia odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Koszykówki, zespół SPZ WJM Gmina Krasne został dolosowany do grupy siódmej rozgrywek ćwierćfinałowych o mistrzostwo Polsku w kategorii U14 - rocznik 2005 i młodsze.

Grupa ta rozegra swoje mecze w Straszynie koło Pruszcza Gdańskiego, a przeciwniczkami naszych koszykarek będą: zespół gospodyń GTS Straszyn, zwyciężczynie rozgrywek strefy pomorsko-warmińskiej, trzecia drużyna ze strefy śląsko-opolskiej - Chrobry Głuchołazy i drużyna z "dziką kartą" - Trójka Ełk.

Według opinii naszych trenerów Artura Szymańskiego i Wiesława Syzdka mamy realne szanse na awans do półfinału mistrzostw Polski pod warunkiem, że pojedziemy na Pomorze w najsilniejszym składzie. Turniej ćwierćfinałowy rozegrany zostanie w dniach 12-14 kwietnia br., a wyjazd zaplanowany jest na  czwartek 11 kwietnia. Rok temu dziewczęta z rocznika 2014 i młodsze także rozgrywały turniej 1/4 MP na Pomorzu w stolicy Kaszub - Kartuzach.