JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN PANI BRONISŁAWY TEKIELA

26-11-2015

15 listopada br. swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka Krasnego - Pani Bronisława Tekiela. Dostojną Jubilatkę odwiedził z tej okazji Wójt Gminy Krasne – Pan Wilhelm Woźniak, który wraz z serdecznymi życzeniami w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy, wręczył Pani Bronisławie list gratulacyjny, kwiaty oraz kosz słodyczy. Były również życzenia i kwiaty od przedstawicieli KRUS w Rzeszowie na czele z dyrektorem - Panem Wiesławem Ladą, który wręczył Jubilatce decyzję o przyznaniu specjalnego dodatku z tytułu ukończenia stu lat. Pani Bronisława otoczona jest kochającą i wspierającą rodziną z którą wspólnie zamieszkuje. Wychowała dwie córki, ma pięcioro wnuków i pięcioro prawnuków. Nasza dostojna stulatka od urodzenia mieszka w Krasnem, gdzie pracowała w gospodarstwie, zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci. Pani Bronisława powiedziała nam – pracowałam całe życie bardzo ciężko, ale byłam zawsze bardzo szczęśliwa (...) – zdradzając być może, sekret swej długowieczności. Jej pasją było szycie, którego do dzisiaj chętnie się podejmuje. Mało kto dziś pamięta, że matką Pani Bronisławy była słynna na całą okolicę akuszerka (dzisiejsza położna) - Aniela Uchman, która wychowywała córkę samotnie, gdyż mąż zginął na wojnie. Pani Bronisława cieszy się doskonałą kondycją fizyczną i umysłową. Na bieżąco śledzi najnowsze wydarzenia, czytając codzienną prasę.

Szanownej Jubilatce życzymy długich lat życia płynących w zdrowiu, spokoju i miłości najbliższych jej osób.