III Rajd rowerowy

07-10-2019

Dnia 28 września 2019 roku odbył się III Rajd Rowerowy po gminie Krasne i okolicach. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie ze szkół z Krasnego, Palikówki, Malawy i Strażowa licznie uczestniczyli w wyprawie rowerowej.

Około godziny 11 wszyscy zjawili się pod Szkołą Podstawową im. W. Broniewskiego w Palikówce. Atrakcją była obecność Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze zaprezentowali sprzęt, na którym pracują na co dzień. Uczniowie mogli oczywiście dotknąć, zobaczyć z bliska, przymierzyć wojskowy ekwipunek. Poza tym znajdowało się również stoisko Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, gdzie można było przejść wyznaczoną trasą w alkogoglach i narkogoglach. Dużym powodzeniem cieszył się także pyszny żurek ugotowany przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet w Palikówce.

Największą atrakcją była główna wygrana, czyli rower ufundowany przez dyrektora marketu Auchan w Krasnem. Ponadto na uczestników loterii czekały inne cenne nagrody ufundowane m.in. przez Gminę Krasne, Szkołę Podstawową w Palikówce, Stowarzyszenie Kobiet w Palikówce, Radę Sportu Gminy Krasne, GOKiB Krasne, GOPS Krasne.

Dziękujemy organizatorom i liczymy na spotkanie za rok.