Apel do mieszkańców

21-04-2020

Zakład Usług Komunalnych w Krasnem zwraca się z prośbą do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody pobieranej z wodociągu gminnego. Dotyczy to szczególnie nawadniania trawników, ogródków, mycia samochodów itp.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia w sprawie utrzymania higieny oraz zwiększoną obecnością mieszkańców w domach, obserwujemy w ostatnim czasie dużo większy pobór wody z gminnej sieci. Konieczność racjonalnego korzystania z wody podyktowana jest w głównej mierze długotrwałym brakiem opadów, co wpływa na obniżenie poziomu wody w naszych ujęciach zasilanych ze studni wierconych.

W związku z powyższym ZUK w Krasnem apeluje, aby w najbliższym czasie ograniczyć korzystanie z wody z sieci wodociągowej na inne cele niż socjalno-bytowe, w szczególności nie wykorzystywać jej do podlewania ogródków, trawników, czy mycia samochodów.

Zakład Usług Komunalnych w Krasnem