24-02-2021

Główną ideą projektu jest pobudzenie innowacyjności i stworzenie ekosystemu wspierającego generowanie nowych, zalążkowych innowacji (produktów, usług, rozwiązań technologicznych, etc.), obejmujących włączenie społeczne, tj. integrację społeczno- zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwalczanie ubóstwa, ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych.

Cel główny projektu:

Celem projektu jest upowszechnienie 6 innowacji społecznych spośród 60 przetestowanych w skali mikro, które zwiększą skuteczność rozwiązywania problemów w obszarze włączenia społecznego w ciągu 36 miesięcy realizacji projektu.

Źródło finansowania: Program POWER 2014-2020,

Oś priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa,

Działanie 4.1 Innowacje społeczne

Wartość projektu: 5 855 989,70 zł Dofinansowanie: 5 855 989,70 zł  Wkład funduszy Europejskich: 85%

PARTNERZY:

• Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie – Lider
  • Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej - MISTiA
  • Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

KTO MOŻE APLIKOWAĆ?

• Osoby fizyczne zamieszkałe na terenie Polski,
  • Osoby prawne (fundacje, stowarzyszenia, spółki kapitałowe (z o.o. i akcyjne), spółdzielnie, w tym spółdzielnie socjalne),
  • Jednostki organizacyjne, niebędące os. prawnymi, które posiadają zdolność prawną (spółki jawne, spółki komandytowe, spółki komandytowo-akcyjne),
  • Jednostki sektora finansów publicznych,
  • Grupy nieformalne/ partnerstwa osób lub podmiotów wymienionych powyżej.

Projekty Grantowe

- wartość grantu do 100 000 zł

- nabór ciągły - od marca 2021

- czas trwania projektu objętego grantem: 9 miesięcy (3 miesiące opracowanie + 6 miesięcy testowanie)