24-02-2021

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.

KONKURSY GRANTOWE

• dwa nabory wniosków – pierwszy w 2021 roku (17 marca- 17 maja), drugi w 2022 roku (styczeń- marzec)

• w każdym naborze dwie ścieżki – na granty małe i granty duże

• konkurs interwencyjny w formie naboru ciągłego w 2021, 2022 oraz w 2023 roku

Uwaga: Brak wkładu własnego

Wnioskodawcami mogą być:

• stowarzyszenia, fundacje i związki stowarzyszeń;

• spółdzielnie socjalne;

• spółki non-profit;

• koła gospodyń wiejskich;

• kościelne osoby prawne, o ile ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego, są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, mają możliwość samodzielnego zaciągania zobowiązań.

Celem jest wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.

GŁÓWNE OBSZARY TEMATYCZNE

• Ochrona praw człowieka (w tym kwestie związane z równością płci)

• Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu

• Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym (w tym kwestie związane z ochroną środowiska)

• Wsparcie rozwoju sektora społecznego (do 22% wysokości grantu)

Priorytetowo traktowane będą projekty angażujące młodzież, zarówno jako uczestników, jak i odbiorców działań projektowych, oraz projekty dotyczące zmian klimatycznych i ochrony środowiska.

Kontakt:

aktywniobywatele-regionalny.org.pl