Aktualności

Kolejny sukces koszykarek SPZ WJM Gmina Krasne !

25-01-2021

Już czwarty sezon z rzędu zespół koszykarek SPZ WJM GMINA KRASNE wywalczył sobie awans do centralnych rozgrywek o mistrzostwo Polski. Tym razem nasze "złotka" (urodzone w 2004 roku i młodsze) zapewniły sobie pierwsze miejsce na Podkarpaciu w kategorii juniorek. Wcześniej wygrywały rywalizację w kategorii kadetek, młodziczek i mini-koszykówce. Dzięki temu miały sposobność w ubiegłych latach walczyć w ćwierćfinałach MP, a w ubiegłym sezonie bić się o awans do finału mistrzostw Polski kadetek.

W obecnych rozgrywkach kluczem do sukcesu była rywalizacja z koszykarkami MOSiR-u Krosno. W pierwszej rundzie rozgrywek juniorek koszykarki SPZ WJM GMINA KRASNE były lepsze od drużyny MOSiR Krosno o 5 punktów (58-52) . Wyjazdowe spotkanie z tą samą drużyną rozegrane w ubiegłą niedzielę 24 stycznia br. w Krośnie było równie zacięte i emocjonujące. Tym razem nasz zespół ograł krośnianki czteroma "oczkami" (59-55), zapewniając sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorek. Mecz miał emocjonujący przebieg. Żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać przewagi, która pozwalałaby na kontrolowanie wyniku spotkania. Do przerwy MOSiR prowadził minimalnie (28-25), ale w 3 i 4 kwarcie lepszym zespołem był SPZ. W końcówce czwartej kwarty nasza drużyna, dzięki dobrej grze w obronie i skuteczności w ataku, nie pozwoliła na dogonienie się przez ambitnie grające gospodynie. Warto dodać, że trzon zespołu stanowią absolwentki i uczennice Zespołu Szkół w Malawie, które trenują pod okiem trenerów: Wiesława Syzdka i Bogdana Plisia.