INDYWIDUALNE KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE, PRAWNE I PEDAGOGICZNE

2018-07-19 16:00
Miejsce: Urząd Gminy Krasne, I Piętro, pok nr 9 i 10
Organizator: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem
Kontakt: Informacje pod numerami tel. (0-17) 23 00 260, 23 00 261, czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30.

Punkt Informacyjno – Konsultacyjny
/indywidualne konsultacje psychologiczne, prawne i pedagogiczne/
Działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnem

w każdy czwartek w godz. 16:00 – 18:00, pok. nr 9 i 10 /budynek Urzędu Gminy/
Informacje pod numerami tel. (0-17) 23 00 260, 23 00 261,
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30.

Dyżury w punkcie pełnią:

• Psycholog - Pani Ewa Rybka-Oktaba /pok. nr 9/
  • Radca prawny - Pani Monika Ziaja /pok. nr 10/
  • Pedagog /socjoterapeutka/ – Pani Ewa Kloc /w każdy wtorek w godz. 16:00-18:00 w budynku GOKiB w Krasnem/

Konsultacje psychologiczne – z zakresu zaburzeń emocjonalnych, psychicznych i osobowościowych. Pomoc osobom z rodzin z problemem alkoholowym,
w tym ofiarom przemocy, poradnictwo dla rodziców dzieci z trudnościami wychowawczymi. Osoby potrzebujące wsparcia a nie mieszczące się w wyżej wymienionych grupach również mogą liczyć na pomoc.

Konsultacje prawne w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego oraz podstawowa pomoc w zakresie prawa karnego świadczona osobom, które mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych. Prawnik może pomóc np.
w wyjaśnieniu obowiązujących przepisów, napisać pismo procesowe, doradzać podczas postępowania procesowego, a przede wszystkim w oparciu o regulacje prawne poszukiwać takiego rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze dla osoby.

Konsultacje podegogiczne – możliwość uzyskania przez rodziców i opiekunów informacji na temat metod wychowawczych i opinii jak skutecznie oraz mądrze wychowywać i czerpać satysfakcję z procesu wychowania. Rodzice otrzymują propozycje sposobów pracy z dzieckiem, metody i odpowiednie narzędzia pedagogiczne oraz rozwiązania, które pozwolą im skorygować popełniane niedociągnięcia wychowawcze i zmienią dotychczasowe zachowania dziecka. Również konsultacje dla dzieci i młodzieży z problemami wychowawczymi i uczenia się.