PUBLICZNY ŻŁOBEK JUŻ OTWARTY

16-01-2019

Od 14 stycznia rozpoczął funkcjonowanie pierwszy gminny żłobek w Krasnem. W ten dzień mury nowo wybudowanego żłobka wypełniły gotowe do zabawy dzieci.

Żłobek kosztował prawie 1,9 mln złotych, z czego 797 tyś. zł stanowiła dotacja z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2018.

W żłobku przygotowano dwie sale dydaktyczne, każda połączona z salą sypialnianą oddzieloną mobilną ścianą. Pomieszczenia żłobka zaprojektowano tak, aby dzieci czuły się, jak w domu. Pozwalają na to pomalowane na wesołe kolory ściany, bogaty asortyment zabawek, fachowa i odpowiednio przygotowana opieka.

W chwili obecnej do Publicznego Żłobka w Krasnem zapisanych jest 39 maluchów. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: od 20 tygodnia do 18 miesięcy oraz dzieci powyżej 18 miesięcy.

Zapisy do Publicznego Żłobka w Krasnem mają charakter ciągły. Rekrutacja trwa cały rok, w miarę dostępności miejsc. Więcej informacji na stronie: https://www.gminakrasne.pl/jednostki-organizacyjne/publiczny-zlobek-w-krasnem/aktualnosci/