Aktualności

Związek Gmin PKS ogłosił przetarg na dostawę 54 nowych autobusów

04-01-2018
Związek Gmin "Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie ogłosił przetarg na dostawę 54 nowych, niskopodłogowych autobusów. Wartość zamówienia wyniesie 10 mln euro netto.
 
Zakup nowych autobusów realizowany jest w ramach projektu "Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF", dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
Przedmiotem ogłoszonego przez ZG PKS przetargu jest dostawa 54 nowych autobusów, w tym:
- 39 autobusów miejskich o długości 10-11 m, niskopodłogowych w części od 1 do 2 drzwi , które mogą pomieścić min. 70 podróżnych, z czego min. 24 na miejscach siedzących;
- 15 w pełni niskopodłogowych autobusów miejskich o długości 11,5-12,5 m, które mogą pomieścić min. 90 podróżnych, z tego min. 29 na miejscach siedzących.

Termin składania ofert mija 12 lutego 2018 r. O wyborze zadecydują cena (60%), ocena techniczna (35%) oraz zużycie paliwa (5%). W przypadku krótszych pojazdów pod uwagę brane będą rodzaj skrzyni biegów (więcej punktów za mechaniczną), materiał lub technologia wykonania konstrukcji nadwozia i poszycia autobusu, system oczyszczania spalin dla osiągnięcia norm Euro 6, podatność do napraw powypadkowych, pojemność pojazdu, gwarancja, ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji. W przypadku dłuższych pojazdów punktowane będą materiał lub technologia wykonania konstrukcji nadwozia i poszycia autobusu, system oczyszczania spalin dla osiągnięcia norm Euro 6, podatność do napraw powypadkowych, pojemność pojazdu, gwarancja, ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji, liczba biegów.
 
W skład ZG PKS wchodzi 9 gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Dzięki wspomnianemu projektowi na terenie gmin zrzeszonych w ZG PKS ruszyły także pierwsze inwestycje drogowe. Na terenie gminy Krasne z projektu realizowana będzie: