Aktualności

XVII gala Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

05-06-2017

Wójt gminy Dydnia Jerzy Adamski, burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha i starosta powiatu strzyżowskiego Robert Godek są tegorocznymi laureatami Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. W pierwszej piątce laureatów znalazł się także wójt gminy Krasne Wilhelm Woźniak, który otrzymał wyróżnienie dla Najlepszego Wójta w województwie podkarpackim w 2016 roku.

Podkarpacką Nagrodę Samorządową przyznano już po raz XVII, a ocenie podlegały działania samorządu w ubiegłym i plany w bieżącym roku. Wręczono również odznaczenia państwowe - Krzyże Zasługi - osobom szczególnie zasłużonym w działalności społecznej i samorządowej, a także wyróżnienia laureatom nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia.

W czasie gali podsumowano I edycję konkursu Wojewody Podkarpackiego "Samorządowiec bliski Rodzinie - Amicus Familiae". Laureatami zostali wicestarosta powiatu mieleckiego Maria Napieracz, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.

Źródło i zdjęcia: www.radio.rzeszow.pl

Poniżej linki do artykułów na stronie Urzędu Marszałkowskiego WP i Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego:

http://www.podkarpackie.pl/index.php/samorzad-terytorialny/5321-swieto-samorzadowcow-w-rzeszowie

https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/dzien-samorzadu-terytorialnego-2/