Wzgórze Marii Magdaleny w Malawie zmieni swoje oblicze

18-02-2020

W dniu 6 i 18 lutego br. Wójt Gminy Krasne Wilhelm Woźniak zawarł z Wykonawcami umowy na realizację robót budowlanych dla zadania pn. „Kompleksowa rewitalizacja na terenie ROF – Gmina Krasne” na łączną kwotę 5 904 753,93 zł.

Gmina Krasne otrzymała na ten cel unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w łącznej wysokości 4 291 360,78 zł.

Pierwsza część robót budowlanych przewiduje modernizację istniejącej ścieżki rowerowej w śladzie drogi Nr 108569R Malawa – Podkościółek. Prace realizowane będą przez Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „JAR” s.c. Wartość inwestycji wynosi         1 145 529,71 zł.

Druga część zadania dotyczy przebudowy dawnego Domu Ludowego w Malawie. Umowa zawarta z Firmą El-Per Łukasz Korytko na kwotę 459 224,22 zł obejmuje zmianę użytkowania obiektu z przeznaczeniem na Klub Integracji Wielopokoleniowej.

Trzecia część robót realizowana będzie przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „PROM” Styka Leszek. Umowa, opiewająca na 4 300 000,00 zł, obejmuje budowę strefy rekreacji i wypoczynku z 12-metrową wieżą widokową w sąsiedztwie kościółka p.w. Św. Marii Magdaleny oraz parku wielopokoleniowego z szachami oraz placem zabaw powyżej kościoła parafialnego p.w. Św. Wawrzyńca.

Realizacja kompleksowej rewitalizacji Wzgórza Marii Magdaleny w Malawie ma przyczynić się do społeczno-gospodarczego rozwoju tego terenu. Stworzenie zaplecza rekreacyjno-wypoczynkowego oraz Klubu Integracji Wielopokoleniowej ma służyć mieszkańcom Malawy i okolic w pobudzeniu aktywności społecznej i realizacji różnorakich inicjatyw oddolnych.

Termin zakończenia robót budowlanych zaplanowany jest na koniec grudnia 2020 r.

Na bieżąco będziemy informować o postępie prac.