Aktualności

V Piknik Rodzinny pełen atrakcji

06-06-2017

To był już piąty Piknik Rodzinny w Krasnem – okazja, aby w sobotę, 3 czerwca br., przyjść całymi rodzinami do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i miło spędzić czas. Głównym celem tej integracyjnej, promującej wartości rodzinne, imprezy środowiskowej, była promocja szkoły i dobra zabawa, którą gwarantowały liczne atrakcje i urozmaicone formy aktywności.

Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: poseł na Sejm RP – Pan Mieczysław Miazga, starosta rzeszowski – Pan Józef Jodłowski oraz wójt Gminy Krasne – Pan Wilhelm Woźniak.

Zaczęło się rano od koncertu inauguracyjnego z pokazem Szkoły Tańca Aksel, Szkoły Muzycznej Sofi Art. oraz występu małych artystów z ZSP w Krasnem, a potem … atrakcja goniła atrakcję. Pokazy akrobatyki i karate, malowanie twarzy, przedstawienie Koła Teatralnego, obserwacje pod mikroskopem – to tylko niektóre z nich.

Wielką ciekawość uczestników pikniku wzbudziły popisy robotów skonstruowanych przez uczniów naszej szkoły na zajęciach z robotyki, które wzięły udział w Mini Turnieju Lego Sumo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też doświadczenia fizyczno-chemiczne, łamigłówki matematyczne, gry planszowe, rodzinne malowanie kredą, a także stoiska tematyczne: pszczelarskie, ze zdrową żywnością i ekologiczne.

Uczestnicy rozgrywek sportowych mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach i konkurencjach (m. in. na torach przeszkód, w konkursach zręcznościowych, indywidualnym turnieju sportowym „Turbokozak” czy w meczu piłki nożnej). Jak co roku – najmłodsi oblegali zjeżdżalnie i trampolinę, zaś amatorzy tańca połączonego z aerobikiem mogli uczestniczyć w zajęciach z ZUMBY.

Nie zawiedli ratownicy medyczni, policjanci i strażacy, którzy przygotowali interesujące pokazy dla uczestników pikniku. Można było wykonać m. in. pomiar ciśnienia i spirometrię. Spotkanie z pisarką, Panią Stanisława Bełch, również przyciągnęło uwagę sporej grupy osób.

Dużym powodzeniem cieszyły się grillowe przysmaki, stoisko kulinarne Stowarzyszenia Kobiet z Krasnego, kolejki ustawiały się także do waty cukrowej, popcornu i lodów. Tradycyjnie już oblegana była kawiarenka, oferująca pyszne domowe wypieki i napoje. Nie obyło się bez loterii fantowej z nagrodami od sponsorów oraz licytacji prac uczniów i atrakcyjnych gadżetów.

Dzięki wspaniałej pogodzie, wysokiej frekwencji, dobrym humorom i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, piknik należy zaliczyć do udanych!

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i wsparcia imprezy składamy serdeczne podziękowania. Wiele instytucji zasponsorowało nagrody rzeczowe, wspomogło nas finansowo, zaś przedstawiciele rodziców z każdej klasy zaoferowali domowe wypieki do kawiarenki. Bezinteresowna pomoc i życzliwość wielu osób w znaczący sposób wpłynęły na atrakcyjność tej wartościowej – bo promującej rodzinne spędzanie wolnego czasu i integrującej środowisko lokalne – imprezy. Pełna lista sponsorów, wraz z podziękowaniami od całej społeczności szkolnej, znajdzie  się na stronie internetowej naszej szkoły.

Zapraszamy już za rok na kolejny Piknik Rodzinny w Krasnem!

Źródło i zdjęcia: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krasnem