Aktualności

UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W TULIGŁOWACH

11-09-2018

W sobotę 8 września 2018 r. w Tuligłowach k. Jarosławia został odsłonięty pomnik z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pomnik stanowi 25-metrowy krzyż i 32-metrowy maszt flagowy, na którym powiewa biało - czerwona flaga. Fundament oraz postument wykonano w kształcie kielicha i chrzcielnicy. Stojący na jednym z najwyższych wzniesień w okolicy monument jest oświetlony. Napis na pomniku głosi: "Chrzest daje moc Zmartwychwstania. W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości wdzięczni Bogu i Bohaterom Narodowym".

Pod pomnikiem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości złożyli wieniec przedstawiciele władz samorządowych Gminy Krasne w osobach Wójta Gminy Krasne pana Wilhelma Woźniaka i Przewodniczącego Rady Gminy Krasne pana Mariana Jachowicza.

Jak zauważył inicjator budowy pomnika proboszcz parafii w Tuligłowach ks. Mariusz Marciniec, "pomysł rodził się kilka lat i sądziłem, że już nic z tego nie będzie". "W końcu pojawił się nasz krajan z Tuligłów Stanisław Ciuba, który wspólnie z Janem Niwą, właścicielem firmy budowlano-montażowej, podjęli się wybudowania pomnika. W budowę zaangażowani są także parafianie, m.in. tacy jak Waldemar Buksa, który ofiarował działkę pod pomnik, a finansowo wsparła nas Fundacja PGE" - powiedział ks. Marciniec.

 

tekst: http://dzieje.pl/aktualnosci/25-metrowy-krzyz-i-32-metrowy-maszt-flagowy-w-tuliglowach-w-100-rocznice-odzyskania

foto: http://photos.google.com/share/AF1QipP1RA63vJq9zYLyB-ubu7UoNs4igrG5ou5QQVOwt4G56VpgX_y3BLiXTQmqol_Bdg?key=bFJnU1VvdzlOcTdoa3N2SUEtcWNqaWY2US1temhB