Uroczyste otwarcie nowego przedszkola w Strażowie

15-10-2019

Dobiegła końca rozbudowa budynku Zespołu Szkół w Strażowie. W wyniku inwestycji prowadzonej przez Gminę Krasne powstało 4-oddziałowe przedszkole wyposażone w nowe meble zakupione za kwotę 66 341 zł przy dofinansowaniu z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi w wysokości 10 tyś. zł.

Inwestycja obejmowała także przebudowę części pomieszczeń szkolnych oraz modernizację kuchni wyposażonej w nowoczesne urządzenia o wartości 120 400 zł zakupione przy dofinansowaniu z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” w kwocie 80 tyś. zł. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3,9 mln zł.

Oficjalne otwarcie nowego przedszkola miało miejsce 10 października br. Wśród zaproszonych gości byli posłowie, samorządowcy, przedstawiciele władz Gminny Krasne oraz sąsiednich gmin, dyrektorzy i wicedyrektorzy gminnych placówek oświatowych, pracownicy szkoły i przedszkola oraz rodzice i przedszkolaki.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Krasne – Wilhelm Woźniak, sołtys sołectwa Strażów – Piotr Lecki, prezes firmy TGE-Instal – Daniel Dobrucki, oraz dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie – Agata Gunia-Buk. Poświęcenia budynku i krzyży dokonał ksiądz Tadeusz Chmiel.

Uroczystość otwarcia przedszkola uświetnił występ zespołu tanecznego prowadzonego przez panią Irenę Barnat.  Dzieci zatańczyły polskie tańce w przepięknych ludowych strojach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.