SPOTKANIE Z ROZALIĄ CELAKÓWNĄ

20-03-2018

W niedzielę, 18 marca, w sali widowiskowej GOKiB dla mieszkańców Krasnego, odbyło się przedstawienie pt."Śladami Króla królów". Mimo, że na zewnątrz był mróz i wiatr mieszkańcy nie zawiedli, wszystkie miejsca były zajęte.

Na zaproszenie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa działającej w naszej parafii, przybyli aktorzy - członkowie Wspólnot diecezji rzeszowskiej, głównie z Tyczyna. Wystawiona sztuka, opowiadała o życiu i przesłaniu Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Cieszymy się, że poprzez to przedstawienie wiele osób poznało Rozalię Celakównę i Jej przesłanie.

"Przez Rozalię Pan Jezus przekazał wezwanie, by Polska, jako pierwsza dokonała Aktu Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa przy udziale władz państwowych i kościelnych. Od spełnienia tego warunku Pan Jezus uzależnił ocalenie od zagłady Polski i innych narodów świata." Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na to przedstawienie, a  szczególnie: Księdzu Proboszczowi, Panu Wójtowi Gminy Krasne i przedstawicielom Rady Gminy. Dziękujemy również Panu Dyrektorowi GOKiB w Krasnem za bezpłatne udostępnienie nam sali.