PROJEKT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO W OBRĘBIE SZKOŁY W KRASNEM

07-12-2018

Trwają prace nad poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, w obrębie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem. Prace realizowane są przez Powiat Rzeszowski w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

W ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w obrębie Zespołu Szkół w miejscowości Krasne” wykonane zostały dwukolorowe przejścia dla pieszych, progi zwalniające „wyspowe”, nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz balustrady wygradzające ruch pieszy. Dodatkowo, we współpracy z Policją i Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką w Krasnem, wśród uczniów ZSP w Krasnem przeprowadzono lekcje pokazowe i szkolenia informacyjne nt. przepisów ruchu drogowego, warsztaty plastyczne oraz konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły” .

Całkowita wartość realizacji projektu wynosi 146 330,64 zł, przy dofinansowaniu w kwocie 95 345, 00 zł.