POŻEGNANIE LATA W PALIKÓWCE

21-09-2018

15 września pożegnaliśmy lato! Stowarzyszenie Kobiet w Palikówce, Grupa Odnowy Wsi Palikówka, Gmina Krasne i Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem zorganizowali Piknik integracyjny na pożegnanie lata w Palikówce.

Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Gminnego Przedszkola oraz Zespołu Szkół w Palikówce. Wystąpiła również kapela i zespół śpiewaczy Wolanie z Woli Małej. Byli Przyjaciele Motocykliści, konkurs wiedzy o Palikówce oraz malowanie twarzy w wykonaniu Pań z Fundacji Rozwoju Społecznego KRASNO-LUDEK i instruktor GOKiB Pani Ireny Tuszyńskiej. Mnóstwo pysznego jedzenia przygotowały Panie ze Stowarzyszenia Kobiet w Palikówce.

Punktem kulminacyjnym Pikniku było ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Kulinarnego "Słodki Słoik" zorganizowanego przez GOKiB w Krasnem. Jury w składzie:

• Marzena Morawska – dietetyk, psychodietetyk, specjalista zdrowia publicznego,
  • Wilhelm Woźniak – Wójt Gminy Krasne,
  • Renata Kunysz – Dyrektor Gminnego Przedszkola w Palikówce,

postanowiło nagrodzić równorzędnie:

• Małgorzatę Sierżęga za wykonanie ketczupu z cukinii,
  • Krystynę Tomaka za wykonanie konfitury dynia z pomarańczą,
  • Małgorzatę Rejman za wykonanie soku z kwiatów czarnego bzu.

Dodatkowo organizator powołał do oceny wszystkich konkursowych „słoików” Jury Dziecięce, w składzie:

• Małgorzata Drzał,
  • Joanna Dudek,
  • Kinga Głowacka,

które nagrodziło Panią Zofię Świeboda-Białek za wykonanie dżemu z mirabelek.

Imprezę nagłośnił, poprowadził oraz przeprowadził i ufundował nagrody w konkursie Słodki Słoik – GOKiB w Krasnem.

Drugą część Pikniku poprowadził Zespół muzyczny Wesoły Roger, który zapraszał do wspólnej, tanecznej zabawy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości GOKiB w Krasnem.

Zadanie zrealizowane w ramach Podkrarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020.