Aktualności

Poświęcenie rzeźby Św. Jana Pawła II w Jego 100. rocznicę urodzin

21-05-2020

W poniedziałek, 18 maja, przypadła 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły - Św. Jana Pawła II. Jego droga do świętości wiodła przez szereg trudnych doświadczeń życiowych. U podstawy jego życia – niezmiennie od dzieciństwa – była modlitwa, jego osobisty kontakt z Bogiem.

Dla pokoleń Polaków był Papieżem nadziei i wolności. Z nauczania „naszego Papieża” płynęły ponadczasowe i uniwersalne wartości, jakże aktualne wobec wyzwań i dylematów obecnych czasów. Cytatem, który przywodzi na myśl obecna sytuacja, niech będą słowa Św. Jana Pawła II wypowiedziane podczas homilii w Gdańsku w 1987 r.: „Dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia.”.

W dowód uznania nieocenionych zasług, 18 maja podczas wieczornego nabożeństwa w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Malawie, ks. Proboszcz Marek Kiełbasa dokonał poświęcenia rzeźby Św. Jana Pawła II. Rzeźba, wykonana przez lokalnego twórcę Michała Kuliga, docelowo stanie pod wzgórzem Św. Marii Magdaleny, w miejscu, z którego można dostrzec Tatry. W poniedziałkowej uroczystości udział wzięli także Wójt Gminy Krasne Wilhelm Woźniak, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Nowak oraz Sekretarz Gminy Robert Żołynia.

Zdjęcia pochodzą z konta społecznościowego Parafii pw. Świętego Wawrzyńca w Malawie.