Aktualności

Pomoc osobom bezdomnym, samotnym i starszym w okresie jesienno-zimowym

29-11-2019

Apel do mieszkańców Gminy Krasne o zwrócenie szczególnej uwagi na los osób samotnych, starszych, bezdomnych i wszystkich potrzebujących pomocy w okresie jesienno-zimowym.

Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka.

Każdą informację przekażmy służbom społecznym o osobach starszych, samotnych, bezdomnych,  o tych których nie znamy, a wydaje nam się, że potrzebują pomocy.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o bieżące informowanie pracowników Ośrodka o pojawiających się w lokalnym środowisku osobach bezdomnych. W sytuacjach zidentyfikowania osób bezdomnych GOPS w Krasnem będzie udzielał im niezbędnej pomocy, umieszczał w schronisku dla osób bezdomnych. 

W przypadku ujawnienia osób bezdomnych z terenu gminy prosimy o kontakt osobisty z Ośrodkiem (36-007 Krasne 121) lub telefoniczny (17 23 00 260).

Całodobowa, bezpłatna infolinia (Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego) z przeznaczeniem m.in. dla osób bezdomnych 987.

Dzwoniąc pod numer 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Jest to bezpłatna linia zarówno dla telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych. Lista placówek znajduje się tutaj.