PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

16-11-2018

W ubiegły wtorek w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za Rok Szkolny 2017/2018 w Powiecie Rzeszowskim. Wiele wyróżnień i szczególne miejsce w przemowie wicestarosty Marka Sitarza zajęła Szkoła Podstawowa w Malawie, która zanotowała najwyższy postęp w ubiegłym sezonie.

Sportowcy z Malawy przebojem wdarli się czołówki szkół w powiecie rzeszowskim, zajmując wysokie drugie miejsce w rywalizacji w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Przyczyniły się do tego sukcesy koszykarek oraz gimnastyków i gimnastyczek.

Dzięki świetnej postawie uczniów z Malawy i reprezentantów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem oraz Szkoły Podstawowej w Palikówce, Gmina Krasne zajęła w rywalizacji gmin zaszczytne 3 miejsce!

Nagrody za świetne rezultaty szkoły i gminy odebrał dyrektor Zespołu Szkół w Malawie Jan Żyłka. Specjalne wyróżnienia otrzymali trenerzy ZS Malawa Grzegorz Bielec (gimnastyka), Wiesław Syzdek i Artur Szymański (obaj koszykówka). Nagrody za zwycięstwa w rywalizacji województwa podkarpackiego otrzymali: drużyna koszykówki dziewcząt z SP w Malawie reprezentowana na spotkaniu przez Aleksandrę Wilk, drużyna chłopców w gimnastyce z SP w Malawie, Igor Domowicz za pierwsze miejsce, zaś Filip Siorek za trzecie miejsce w gimnastyce z SP w Malawie. Za zaangażowanie w organizację rywalizacji sportowej wyróżniono Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem, w imieniu której nagrodę odebrał dyrektor placówki Marek Frączek.

Fot. W. Syzdek, www.powiat.rzeszow.pl