Aktualności

Podsumowanie projektu

04-12-2017

W miesiącu listopadzie zakończyły się warsztaty koronczarskie, których tematem było tworzenie koronki siatkowej filet za pomocą iglicy. Bezpośrednio w projekcie wzięło udział 20 kobiet w różnym wieku z całego terenu gminy Krasne. Powstały bardzo różnorodne i ciekawe prace. Pośrednio w projekcie uczestniczyły również siostry, kuzynki, koleżanki i córki, które wspomagały i dopingowały uczestniczki, szczególnie gdy „nie wychodziło”. Efektem równie ważnym jak powstałe koronki jest wymiana własnych doświadczeń z rękodziełem, zawiązanie grup koleżeńskich i przyjacielskich. Efektem ubocznym lecz równie ważnym są wymienione przepisy kulinarne.

Kontynuowaniem tego projektu są zajęcia rękodzielnicze prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Krasnem, w każdy czwartek w godzinach popołudniowych. Obecnie uczestniczki zajęć szydełkują ozdoby choinkowe.

Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu były: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

Projekt został zrealizowany dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Biblioteki w Krasnem oraz Stowarzyszeniu Kobiet w Palikówce – które było Patronem projektu.

Powstałe w projekcie prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Wszystkie osoby chcące dołączyć na warsztaty zapraszamy na zajęcia.

Źródło i foto: GOKiB w Krasnem