PODSUMOWANIE DEBATY OPEN SPACE TECHNOLOGY

27-05-2019

“Wspólne działanie otwiera możliwości” #PolaczmySily to hasło debaty zorganizowanej przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie”. Debata miała miejsce w Rzeszowskim Domu Kultury, filia Przybyszówka, w dniu 14 maja br. Była jedną z największych w regionie imprez wspierających i promujących aktywność społeczną. Połączyła 100 osób zaangażowanych w działania na rzecz lokalnych społeczności, również mieszkańców gminy Krasne (lokalnych liderów i animatorów, członków organizacji pozarządowych, przedstawicieli instytucji kultury oraz placówek oświatowych).

Debata odbyła się w innowacyjnej formule Open Space Technology. To angażująca forma prowadzenia dyskusji i wypracowywania nowych rozwiązań. Stworzyła przestrzeń do dyskusji o skutecznej aktywności społecznej, wymiany doświadczeń i kontaktów. Uczestnicy rozmawiali o tym, co na Podkarpaciu wspólnie mogą zrobić i zmienić. Wydarzenie było zalążkiem nowych działań, projektów, wartościowych znajomości. Raport, fotorelacja i film z debaty wkrótce znajdą się na stronie www.dobrezycie.org.

Debata odbyła się w ramach projektu „Aktywni lokalnie”, realizowanego przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie”, współfinansowanego ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Gminy Krasne i Gminy Strzyżów.