Aktualności

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W STRAŻOWIE

13-11-2017

Jak co roku, 11 listopada, w Strażowie odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Obchody zainaugurowali uczniowie z Zespołu Szkól w Strażowie, którzy w kościele parafialnym w Strażowie zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny pt. "O tej co nie zginęła". O godz. 9:30 odprawiono uroczystą Mszę Świętą, po której mieszkańcy i delegacje udały się pod pomnik "Grunwaldu" w Strażowie.

Tam uroczystości rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu – „Mazurka Dąbrowskiego” przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej GOKiB Krasne. Zgromadzeni mieszkańcy i uczniowie ZS w Strażowie upamiętnili osoby poległe w obronie Polski oraz wysłuchali rysu historycznego przybliżającego dążenie Polski do odzyskania niepodległości. W dalszej części uroczystości poszczególne delegacje, m. in. Wójt Gminy Krasne i Przewodniczący Rady Gminy Krasne, Radna Powiatu Rzeszowskiego, Dyrektor ZS w Strażowie wraz z uczniami, Sołtys Strażowa wraz z Radą Sołecką, przedstawiciele OSP w Strażowie i Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „STRAŻOWIANIE”, złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem, oddając hołd walczącym za Ojczyznę.

Uroczystości zakończono wspólnym odśpiewaniem pieśni „Boże, coś Polskę” oraz wiązanką pieśni patriotycznych w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej GOKiB Krasne.

Fot. GOKiB Krasne