Nowe zasady segregacji od 1 stycznia 2018 r.

08-12-2017

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązywać będą nowe zasady segregacji odpadów. Każde gospodarstwo otrzyma tzw. „pakiet startowy” worków do segregacji odpadów, który zawierał będzie:

• 1 worek koloru zielonego na szkło o pojemności 80 litrów,
  • 2 worki koloru żółtego na metale i tworzywa sztuczne o pojemności 120 litrów,
  • 1 worek koloru niebieskiego na papier o pojemności 120 litrów oraz
  • 1 worek koloru brązowego na odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów o pojemności 120 litrów.

Podczas odbiorów worki dostarczane będą w systemie wymiennym, w ilości odebranych worków zapełnionych.

ABC segregacji odpadów

Informujemy także, że w związku z zapowiedziami PGE GiEK S.A. Oddział Elektrociepłownia Rzeszów z dniem 1 lipca 2018 r. na terenie województwa podkarpackiego uruchomiona zostanie Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami gminy z regionu centralnego, do którego należy m. in. Gmina Krasne, zobowiązane są do przekazywania odpadów do nowo powstałej instalacji.

Jak poinformowali przedstawiciele zakładu PGE sytuacja ta wpłynie na wzrost  cen rynkowych zagospodarowania 1 tony odpadów nawet o 40 %. Z uwagi na brak możliwości zmiany regionu centralnego, gmina będzie musiała ponieść zwiększone koszty zagospodarowania odpadów które wytwarzamy. Wpłynie to bezpośrednio na wysokość  stawek opłat, o których będziemy Państwa na bieżąco informować.