Nasze dzieci mogą się czuć bezpieczniej!!!

06-12-2016
Malawa

Na terenie Gminy Krasne, w miejscowościach Malawa oraz Krasne, na przejściach przez jezdnię w pobliżu szkół pojawili się tzw. „przeprowadzacze”.

Są to bardzo mili Panowie (Pan Bogdan w Krasnem oraz Pan Jerzy w Malawie), którzy po odbyciu odpowiedniego przeszkolenia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w zakresie kierowania ruchem drogowym przeprowadzają nasze dzieci przez jezdnię.

Prosimy więc rodziców, aby kierowali swoje dzieci na przejście do odpowiednich osób, aby w ich towarzystwie mogły bezpiecznie przechodzić na drugą stronę. Zaś do kierowców kierujemy po raz kolejny gorący apel, aby zwracali szczególną uwagę i byli ostrożni, gdy zbliżają się do przejść dla pieszych szczególnie w okolicach naszych szkół i przedszkoli.

Osoby przeprowadzające dzieci zostały zatrudnione ze środków budżetu gminy, jednostek oświatowych, a także przy wsparciu Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

We wtorek, 6 grudnia 2016 r., Święty Mikołaj przyniósł naszym Panom torby z cukierkami, aby obdarowali słodyczami wszystkie te dzieci, które przestrzegają zasad poruszania się po przejściach dla pieszych i korzystają z pomocy naszych przeprowadzaczy.

Niebawem zdjęcia z Krasnego.