NABÓR DO PROJEKTU PT. "AZYMUT PRACA"

08-03-2019

Zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć z wykorzystaniem środków z Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 oraz ze szczegółowym opisem osi priorytetowej RPO WP 2014-2020 informujemy o realizowanym projekcie pn. „Azymut praca”. Projekt realizowany jest przez Nexoris sp. z o.o. w ramach działania 7.1 Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy – projekty konkursowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w zakresie osi priorytetowej VIII Regionalny rynek pracy, biuro mieści się w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 34 (C.H. Europa II – 4 piętro, pok. nr 2).

Celem głównym projektu jest zwiększenie poziomu aktywności społeczno-zawodowej wśród 70 osób (39 kobiet, 31 mężczyzn) powyżej 29 roku życia, o niskich kwalifikacjach (do ISCED 3 włącznie) zamieszkałych zgodnie z Kodeksem Cywilnym na terenie województwa podkarpackiego w okresie od 02.2019 do końca 04.2020 r. poprzez realizację kompleksowego programu aktywizacji zawodowej tj. opracowanie Indywidualnego Planu Działania, poradnictwo zawodowe, szkolenia zawodowe kształtujące kwalifikacje i kompetencje, szkolenie prowadzące do podniesienie kompetencji cyfrowych, staże zawodowe, kompleksowe pośrednictwo pracy.

Grupę docelową stanowią osoby, spełniające łącznie poniższe warunki:

• są osobami powyżej 29. roku życia,
  • posiadają niskie kwalifikacje (podstawowe, gimnazjalne, zawodowe lub średnie),
  • są bezrobotne lub bierne zawodowo,
  • zamieszkują województwo podkarpackie.

Każdy Uczestnik weźmie udział kolejno w trzech głównych formach wsparcia opisanych poniżej. Identyfikacja potrzeb uczestnika projektu obejmować będzie opracowanie Indywidualnego Planu Działania, w którego ramach przewidziane zostały:

• pogłębiona diagnoza sytuacji zawodowej Uczestnika Projektu,
  • pogłębiona diagnoza sytuacji osobistej Uczestnika Projektu.

Wsparcie o charakterze obligatoryjnym, w ramach którego przewidziane zostały:

• spotkania z doradcą zawodowym,
  • spotkania z psychologiem.

Warsztaty, w ramach których przewidziane zostały:

• Moduł I – Aktywne metody poszukiwania pracy
    Analiza rynku pracy, formy zatrudnienia, wizytówka – dokumenty aplikacyjne, przygotowanie do rozmowy z pracodawcą, rozmowa kwalifikacyjna
  • Moduł II – Budowanie motywacji i zaangażowania
    Rola automotywacji, motywowanie i jego efektywność – skuteczne narzędzia, cele zawodowe – jak wyznaczać i jak osiągać założone cele, prowadzące do zmiany, decyzje i wyznaczanie sobie celów
  • Moduł III – Budowanie wizerunku zawodowego u pracodawcy krok po kroku
    Wizerunek, siła pierwszego wrażenia w kontaktach zawodowych, wygląd zewnętrzny, budowanie pozytywnego wizerunku w kontaktach z pracodawcą.

Wsparcie w zakresie aktywizacji zawodowej, w którego ramach przewidziane zostały:

• Szkolenia kompetencyjne (śr. 70 h)
  • Szkolenia kwalifikacyjne (śr. 70 h)
  • Staże zawodowe (5 miesięcy)

Dodatkowo zapewniamy:

• zwrot kosztów dojazdu dla osób spoza Rzeszowa,
  • zwrot kosztów opieki nad dziećmi lub osobami zależnymi w trakcie stażu,
  • catering.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej http://www.nexoris.pl/.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 695 400 554, e-mailowy: azymutpraca2019@gmail.com lub pod adresem:
Biuro projektu „Azymut praca” ul. Piłsudskiego 34 35-001 Rzeszów (C.H. Europa II, 4 piętro, pok. nr 2).