MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE W KRASNEM

23-03-2018

Od wczoraj w gminie Krasne odbywa się międzynarodowe spotkanie w ramach projektu „EDUGATE – Multilingual teaching in early childhood education and care” finansowanego z Programu ERASMUS+. Do Krasnego przybyli partnerzy z Gminy Piacenza (Włochy), Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Ryga (Łotwa), Szkoły ZA ANGEL w Pradze (Czechy), Instytutu Fini (Słowenia) i Uniwersytetu Milano-Bicocca (Włochy).

W trakcie wczorajszego dnia partnerzy mieli okazję poznać funkcjonowanie przedszkoli w Krasnem i Malawie, obserwować pracę nauczycieli, włączyć się w realizację zajęć oraz bliżej poznać zasady nauki języka angielskiego w placówkach przedszkolnych. Program nauczania spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Gości zachwyciły obiekty szkolne, atrakcyjna forma dodatkowych zajęć dla dzieci oraz zaangażowanie nauczycieli w codzienną opiekę.

Gmina Krasne wiąże z projektem EDUGATE duże nadzieje. To szansa dla nauczycieli języka angielskiego pracujących z dziećmi w przedszkolach na podniesienie kwalifikacji zawodowych i międzynarodową wymianę doświadczeń. Z kolei dla dzieci i ich rodzin to możliwość nabywania nowych kompetencji językowych oraz zdolności do integracji.

Poznaj bliżej projekt EDUGATE - LINK