Aktualności

KOSZYKARKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MALAWIE NAJLEPSZE NA PODKARPACIU!

14-05-2018

We wrześniu 2017 roku w Zespole Szkół w Malwie utworzono dwa oddziały mistrzostwa sportowego z poszerzonym programem sportowym, które trenują w nowej pełnowymiarowej hali sportowej. W ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu „Wszyscy Jesteśmy Mistrzami – Gmina Krasne” realizowanego przez SPZ WJM rozpoczęły się zajęcia z koszykówki jeszcze w małej sali gimnastycznej dla dwóch grup treningowych  Od tego czasu po systematycznych treningach nasze uczennice osiągnęły niebywały sukces. Drużyna koszykarek ze szkoły podstawowej w Malawie, zdobyła mistrzostwo województwa podkarpackiego w ramach Igrzysk Dzieci!

W turnieju finałowym - rozgrywanym w piątek 11 maja br. w hali ZS w Malawie – nasze koszykarki, po emocjonującym meczu o złoty medal, pokonały SP Wierzawice 30-29, a w spotkaniu o awans do finału SP Tarnawa 37-14.

Warto dodać, że droga do tego ogromnego sukcesu była bardzo trudna. SP Malawa wygrała 6 turniejów, zdobywając tytuły mistrzowskie: w Gminie Krasne, powiecie rzeszowskim i ostatecznie województwie podkarpackim. Dzięki wygranej w województwie uczennice z Malawy reprezentować będzie Podkarpacie podczas turnieju o mistrzostwo Polski, który rozegrany zostanie w Kórniku (k. Poznania) od 25 do 27 maja br.

Korzystając z okazji, zachęcamy uczennice i uczniów z Gminy Krasne, którzy chcą iść w ślady naszych „złotek” do uczestniczenia w zajęciach z koszykówki, które SPZ WJM Gmina Krasne organizuje  w halach Zespołów Szkół w Krasnem i Malawie

A oto mistrzynie Podkarpacia 2018 roku: Emilia Konieczny (nr 8 /klasa VIIa), Aleksandra Wilk (20/VIIa), Aleksandra Noworól (13/VIIa), Magdalena Biskup (22/VIa), Dominika Lew (21/VIa), Natalia Lew (28/VIa), Emilia Lew (30/VIa), Maria Skoczylas (26//VIb), Klaudia Lasota (29?VIa), Nikola Mazur (42/VIa), Róża Bartman (62/VIa), Sabina Wilk (40/V). Trenerzy Artur Szymański i Wiesław Syzdek.

Serdecznie gratulujemy!