Aktualności

KOSZYKARKI SPZ WJM GMINA KRASNE NAJLEPSZE NA PODKARPACIU

14-03-2019
Niedzielny mecz o pierwszeństwo na Podkarpaciu wśród żeńskich zespołów koszykarskich, w ramach rozgrywek U14 Polskiego Związku Koszykówki (młodziczek), dostarczył gigantycznych emocji widzom, którzy licznie zasiedli na trybunach hali Zespołu Szkół w Malawie. Przez większą część spotkania przyjezdne koszykarki Lotnika Wierzawice prowadziły z naszą drużyną SPZ WJM GMINA KRASNE, a przewaga ta sięgała już 11 punktów. Jednak w trzeciej i czwartej kwarcie nasze "złotka" odrobiły straty do Lotnika i po dramatycznej końcówce pokonały drużynę z Wierzawic 60-58. Tym zwycięstwem SPZ przypieczętował swój prymat w województwie podkarpackim, pozostając jedynym zespołem bez porażki w sezonie 2018/19. Ponadto koszykarki reprezentujące naszą gminę pewnie awansowały do grona 32 najlepszych drużyn w Polsce.
 
Przed dziewczętami SPZ kolejne wyzwania. W najbliższą niedzielę nasze koszykarki wyjadą do Lublina na rewanżowy mecz z AZS UMCS, którego stawką jest zwycięstwo w strefowych rozgrywkach grupy lubelsko-podkarpackiej. W pierwszym spotkaniu tych drużyn podopieczne trenerów Artura Szymańskiego i Wiesława Syzdka pokonały lublinianki 67-62. Czteropunktowa przegrana wystarczy do wygrania strefowych rozgrywek, lecz koszykarki i ich trenerzy w Lublinie powalczą o zwycięstwo. Jest o co walczyć, gdyż korzystny bilans meczów z lubliniankami da nam pierwszeństwo w staraniu się o organizację ćwierćfinałowego turnieju o mistrzostwo Polski. Koszykarki SPZ marzą, by o awans do "szesnastki" najlepszych ekip w Polsce zagrać w kwietniu przed własną publicznością w hali ZS w Malawie.