Aktualności

Koszykarki SPZ WJM Gmina Krasne liderkami rywalizacji U16 na Podkarpaciu

27-12-2019

Dotąd hala w Leżajsku nie była dla nas szczęśliwa, bowiem jeszcze nigdy koszykarki SPZ WJM GMINA KRASNE nie wygrały tam meczu. W poniedziałkowy przedświąteczny wieczór podopieczne trenerów Wiesława Syzdka i Bogdana Plisia po raz pierwszy pokonały w tamtejszym obiekcie Lotnika Wierzawice w ramach rozgrywek kadetek U16 o mistrzostwo Polski w strefie lubelsko-podkarpackiej. Wygrana 65-52 sprawiła, że SPZ usadowił się na drugim miejscu w rozgrywkach strefowych i prowadzi w rywalizacji zespołów z Podkarpacia.
Mecz od początku przebiegał pod dyktando SPZ WJM Gmina Krasne. Po bardzo dobrze zorganizowanej obronie i dzięki widowiskowym, szybkim kontratakom nasze koszykarki systematycznie powiększały przewagę, która w drugiej kwarcie wynosiła już 20 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40-23. Po przerwie przeciwniczki zagrały skutecznie, a niestety w naszych szeregach zapanowała niepotrzebna nerwowość i przewaga SPZ stopniała do 10 punktów. Końcówka meczu należała jednak do reprezentantek WJM, które znów "odskoczyły" na bezpieczny dystans od przeciwniczek, by ostatecznie wygrać trzynastoma punktami.