IV Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Kocham Cię Polsko

08-11-2019

7 listopada 2019 r. odbył się IV Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Kocham Cię Polsko”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Malawie - Gminne Przedszkole. Trzydzieści dwoje przedszkolaków z całej Gminy Krasne zaprezentowało swoje talenty: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem – 10 osób, Gminne Przedszkole w Strażowie – 6 osób, Gminne Przedszkole w Palikówce - 4 osób, Zespół Szkół w Malawie- Gminne Przedszkole – 12 osób. Na tę uroczystość przybyli goście: dyrektorzy, nauczyciele oraz rodzice dzieci z gminnych przedszkoli.

Konkurs poprzedził występ dzieci z grupy ,,Odkrywców”, które pod kierunkiem pani Małgorzaty Kruczek i pani Agnieszki Kuczmy wykonały taniec ludowy ,,Kujawiak”. Nad całym konkursem czuwało specjalnie powołane na tą uroczystość jury w składzie: pani Lidia Hajduk z GOKiB - redaktor naczelny gminnego biuletynu ,,Razem”, pan Robert Żołynia - sekretarz Gminy Krasne oraz pan Zdzisław Magoń - dyrygent Chóru i Orkiestry Kameralnej ,,Nicolaus” z Kraczkowej.

Na scenie zabrzmiało szesnaście pieśni patriotycznych oraz szesnaście wierszy. Wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom i był to konkurs niezwykle wyrównany. Po naradzie, jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: wiersz i piosenka.

W kategorii wiersz (3 – 4 latki):

I miejsce zajęła Liana Ruman (Strażów)

II miejsce zajął Adam Socha (Malawa)

III miejsce zajął Hubert Rejman (Strażów)

W kategorii piosenka (3-4 latki):

I miejsce zajęła Weronika Szokało ( Malawa)

II miejsce zajął Szymon Graboń ( Malawa)

III miejsce zajęła Weronika Dzik (Malawa)

W kategorii wiersz (5 – 6 latki):

I miejsce zajęła Katarzyna Humenny (Krasne)

II miejsce zajęła Emilia Szela (Krasne)

III miejsce zajęła Oliwia Sanecka (Palikówka)

W kategorii piosenka (5-6 latki):

I miejsce zajęła Emilia Chmielowiec (Krasne)

II miejsce zajęły Zuzanna Głowiak (Strażów)

III miejsce zajęła Patrycja Sadoń (Malawa)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, oraz upominki. To była niezwykła uroczystość pełna emocji i wzruszeń. Serdeczne gratulacje i podziękowania należą się wszystkim małym wykonawcom. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom i rodzicom za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas i trud w przygotowaniu swoich pociech do występu.

Organizatorzy: Jolanta Bobeł, Kamila Wota, Renata Michna