III GMINNE ZAWODY NARCIARSKO-SNOWBOARDOWE

11-02-2019

W dniu 7 lutego 2019 r. odbyły się już III Gminne zawody narciarsko-snowboardowe. Patronatem honorowym, jak co roku, był Wójt Gminy Krasne Wilhelm Woźniak. Uczniowie wszystkich szkół w Gminie Krasne oraz wszyscy chętni mieli okazję skorzystać z wyjazdu do Strzyżowa na wyciąg narciarski i wziąć udział w ściganiu się na śniegu.

Uczniowie zgłoszeni przez nauczycieli szkół: Strażowa, Krasnego i Malawy zostali przewiezieni wynajętym autokarem na stok do Strzyżowa. Na stoku każdy uczestnik otrzymał 5 przejazdowy karnet by móc wziąć udział w startach.

Cały wyjazd sponsorowany był przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 r. Zgodnie z tym programem uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach dopingowych oraz zagrożeniach związanych z nieodpowiedzialnymi decyzjami dotyczącymi brania wszelkich używek, zwłaszcza dopalaczy, papierosów oraz alkoholu. Na specjalnym apelu w przeddzień zawodów uczniowie obejrzeli inscenizację nt. rozsądnego korzystania z wolnego czasu oraz unikania używek i komputera na co dzień w zamian proponowany był ruch na świeżym powietrzu.

Po zawodach uczniowie otrzymali dyplomy podpisane przez Wójta Gmin Krasne oraz medale i nagrody za pierwsze miejsca.