Aktualności

Gmina Krasne w czołówce "Złotej Setki Gmin Podkarpacia 2017"

18-12-2017

W czwartek, 14 grudnia, w Sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w X Rankingu „Złota Setka Gmin Podkarpacia 2017”.

Gmina Krasne w kategorii gmin wiejskich zajęła 4 miejsce.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI RANKINGU

Tradycyjnie w grudniu GC "Nowiny" prezentuje ranking „Złota Setka Gmin Podkarpacia 2017”, opracowany na podstawie 2016 roku. Podstawą do ustalenia miejsc poszczególnych gmin w trzech grupach: 16 gmin miejskich, 110 wiejskich oraz 34 miejsko-wiejskich, były dane w dziesięciu kategoriach. W rankingu oceniano m.in. stosunek dochodów do wydatków oraz wydatki inwestycyjne na jednego mieszkańca. Oceniano także dochody własne na jednego mieszkańca, liczbę podmiotów gospodarczych, zatrudnienie, poziom inwestycji, a nawet liczbę przedsięwzięć i wydarzeń kulturalnych. Kapituła rankingu przyznała również wyróżnienia w pięciu kategoriach. Nagrodzonym gminom i samorządom gratulujemy.
 
Zwycięzcy rankingu:
 
Kategoria Gmina wiejska:
1. Trzebownisko.
2. Dębica.
3. Solina
 
Kategoria Gmina miejsko-wiejska:
1. Lesko
2. Boguchwała
3. Ustrzyki Dolne
 
Kategoria Gmina miejska:
1. Krosno
2. Rzeszów
3. Mielec
 
Wyróżnienia:
Kreator kapitału społecznego: gmina wiejska Świlcza
Lider globalizacji: gmina miejska Stalowa Wola
Inwestor roku: gmina miejska Łańcut
Turystyczna gmina roku: gmina miejska Przemyśl
Skuteczny beneficjent środków unijnych: gmina miejska Jasło
 
Żródło: nowiny24.pl