FOTORELACJA Z GMINNEGO KONKURSU POLSKICH TAŃCÓW LUDOWYCH

17-05-2018

W dniu 16 maja 2018 r. odbył się Gminny Konkurs polskich tańców narodowych i ludowych pt. „Tańcowała Polska cała.”, którego organizatorem było Przedszkole w Krasnem. Brały w nim udział zespoły taneczne z Palikówki, Strażowa, Malawy i Krasnego. Przedszkolaki wykonały m.in. tańce mazurskie, lubuskie, śląskie oraz krakowskie. Wszystkie dzieci bajecznie prezentowały się w swoich strojach. Miały również możliwość zobaczyć jak wygląda pełny strój rzeszowski.

Jury w składzie:

Pan Robert Żołynia – sekretarz Gminy Krasne

Pan Marek Frączek – Dyrektor Zespołu Szkolono-Przedszkolnego w Krasnem

Pani Monika Krajewska – przedstawiciel Rady Rodziców, specjalista w zakresie tańców polskich, nagrodziło:

I kategoria 3-4 latki:

1. miejsce – gr. „ Żabki” ZSP w Krasnem (taniec „Szewczyk” - opiekun p. Patrycja Ostrowska)
  2. miejsce – gr. „Biedronki” ZS w Malawie (taniec „Szot” - opiekun p. Bernadeta Sobczyk)
  3. miejsce – gr. „Pasikoniki” ZSP w Krasnem (taniec „Grozik” - opiekun p. Agnieszka Drągowska)

II kategoria 5-6 latki:

1. miejsce – gr. „Pszczółki” ZSP w Krasnem (taniec „Krakowiak” - opiekun p. Wanda Czarnota)

1. miejsce – gr. „Mali Strażowianie” ZS w Strażowie (taniec „Hej na krakowskim rynku” - opiekun p. Irena Barnat)

2. miejsce – gr. z Gminnego Przedszkola w Palikówce (wiązanka tańców „Krakowiak, Hurra Polka i Wisielok.” - opiekun p. Irena Kopeć)

2. miejsce – gr. „Odkrywcy” z ZS w Malawie (taniec „Krakowiak” - opiekun p. Jolanta Bobeł)

Konkurs miał na celu uczczenie obchodów 100-lecia Niepodległości Polski poprzez propagowanie wśród dzieci tańców narodowych i ludowych.