Aktualności

DRUŻYNA SPZ WJM GMINA KRASNE NA 24 MIEJSCU W POLSCE!

13-05-2019

W ubiegłym sezonie 2017/18 drużyna reprezentująca nasz klub i Podkarpacie w rozgrywkach centralnych o mistrzostwo Polski młodziczek U14 zajęła 32 miejsce. Był to debiutancki sezon SPZ WJM GMINA KRASNE w rozgrywkach szczebla centralnego. Nasze koszykarki uległy w ćwierćfinale m.in. późniejszym mistrzyniom Polski zawodniczkom BAT Kartuzy. 

W bieżącym sezonie koszykarki SPZ WJM były najlepsze w województwie podkarpackim w rozgrywkach U14. Dzięki temu awansowały one do ćwierćfinału mistrzostw Polski młodziczek, który odbył się w Straszynie k. Gdańska. Reprezentantki SPZ WJM GMINA KRASNE wygrały pierwsze spotkanie w tym turnieju z Chrobrym Głuchołazy 63-47. Potem uległy faworytkom rozgrywek U14 GTK Straszyn 35-99, by w decydującym spotkaniu o awans do półfinału MP, przegrać z Trójką Ełk 35-90. W ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw Polski nasza drużyna zajęła 24 miejsce, czyli w porównaniu z ubiegłym sezonem awansowała o 12 pozycji. Zważywszy na to, że nasz koszykarski projekt Wszyscy Jesteśmy Mistrzami realizujemy dopiero od 5 lat, należy uznać to za ogromny sukces. W składzie naszej ekipy były dwie koszykarki, które od 5 lat trenują koszykówkę , jedna  4 sezony oraz 5  od trzech lat, a  pozostałe zawodniczki debiutowały na tak ważnej imprezie klubowej. Warto dodać, że nasz zespół był najmłodszą drużyną wśród ćwierćfinalistek mistrzostw Polski.

Najlepszą zawodniczką turnieju w Straszynie wśród koszykarek SPZ wybrano Aleksandrę Wilk, która kilka tygodni temu została powołana do szerokiej reprezentacji Polski U14. Niestety ze względów zdrowotnych na turniej do Straszyna nie mogła pojechać Aleksandra Noworól, także została powołana do szerokiej kadry naszego kraju.

W ćwierćfinałowym turnieju o MP wystąpiły: Aleksandra Wilk, Emilia Konieczny, Julia Chuchla, Gabriela Zaborowska, Aleksandra Urban, Wiktoria Synoś, Hanna Izydorek, Monika Kawa, Maja Sakra, Urszula Wilk, Daria Jakubczyk i Daria Słaby.

Trenerzy: Artur Szymański i Wiesław Syzdek
Kierownik drużyny: Remigiusz Wilk