DOŻYNKI GMINNE 2016

23-08-2016

W niedzielę 21 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne. Gospodarzem tegorocznego święta plonów było sołectwo Malawa, na czele ze starostami – państwem Lucyną i Jerzym Wałkami.

Ceremoniał dożynkowy rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. św. Wawrzyńca w Malawie, koncelebrowana przez krajana, biskupa Stanisława Jamrozka i księży z terenu gminy Krasne.

Po nabożeństwie delegacje z wieńcami i koszami dożynkowymi oraz przedstawiciele władzy rządowej i samorządowej udali się w tradycyjnym korowodzie na stadion sportowy. Tam nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek i powitanie gości. Na ręce wójta gminy Wilhelma Woźniaka starostowie przekazali chleb dożynkowy. W przemówieniach dziękowano rolnikom i ich rodzinom za trud całorocznej, ciężkiej pracy na roli. Odbyła się również prezentacja pięknie wykonanych przez poszczególne sołectwa z terenu gminy wieńców z tegorocznych plonów.

W części artystycznej wystąpił Zespół "TKACZE" z Wysokiej Łańcuckiej, z 3-aktowym przedstawieniem Staropolskiego Wesela. W przerwach koncertowała nasza rodzima Kapela Ludowa "MALAWIANIE", a panie z Koła Kobiet z Malawy zapraszały do degustacji tradycyjnych, staropolskich specjałów przygotowanych w ramach weselnej biesiady.

Na imprezie dożynkowej nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Na koniec dla dorosłych zagrał Zespół BLAZER.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w tegorocznych Dożynkach w Malawie!

Listy gratulacyjne przesłali:

Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch