Aktualności

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE I CYTOLOGICZNE

12-12-2018

Gmina Krasne wraz z Fundacją SOS Życie z Mielca

zaprasza na bezpłatne badania

MAMMOGRAFIA (dla kobiet w wieku 50-69 lat)

CYTOLOGIA (dla kobiet w wieku 25-59 lat)

Badania będzie można wykonać w CytoMammobusie, w dniach:

13-14 grudnia 2018 r. przy Przedszkolu w Krasnem;

17-18 grudnia 2018 r. przy Szkole w Malawie;

w godzinach od 9:00 do 17:00.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel. 17 582 40 60.

W trakcie trwania badań prowadzone będą również warsztaty edukacyjne nt. profilaktyki zdrowia z poczęstunkiem.

ZAPRASZAMY!

 

Badania i warsztaty edukacyjne przeprowadzi NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji „SOS ŻYCIE” w Mielcu, który jest realizatorem Projektu „Zdrowe i Aktywne Kobiety – ZAK – profilaktyka raka piersi i raka szyjki macicy„ współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WP 2014-2020.

Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie pozyskał w ramach projektu nowoczesny cyfrowy mammograf, a także niezbędny sprzęt informatyczny do diagnostyki, który zapewnia najnowocześniejszą technologię obrazowania. W Polsce są tylko 4 cytomammobusy z cyfrowymi mammografami, a na Podkarpaciu jest to pierwsza i jedyna Przychodnia na kółkach, w której wykonuje się kompleksowe badania cytologiczne i mammograficzne wraz z dalszą diagnostyką do postawienia diagnozy włącznie.

Patronat medialny nad wydarzeniem - TVP3 Rzeszów