Aktualności

AKCJA EDUKACYJNA W ZS W MALAWIE

10-10-2018

Uczniowie Zespołu Szkół w Malawie uczestniczyli dzisiaj w prelekcji z Policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach inicjatywy "Kropla drąży skałę", realizowanej w ramach projektu "Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019", dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorami inicjatywy jest Klub Aktywności Lokalnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Malawie. 

Celem prelekcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na ryzyko i konsekwencje bezmyślności, lekceważenia i łamania przepisów drogowych. Asp. szt. Marcin Skoczylas opowiedział uczniom o pracy w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i organizowanych akcjach informacyjnych, tj. Akcja ZNICZ, Trzeźwe Poranki, Akcja Prędkość. Przypomniał również o podstawowych błędach młodych rowerzystów i uczestników ruchu drogowego, konieczności korzystania z kasku rowerowego i odblasków po zmroku.

To nie jedyna lekcja zorganizowana w ramach inicjatywy "Kropla drąży skałę". Od początku października br. Zespół Szkół w Malawie wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie prowadzi wśród uczniów klas IV - VI akcję edukacyjną nt. idei honorowego krwiodawstwa. Dzięki niej dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego honorowe oddawanie krwi jest tak ważne, oraz poznać fakty i mity związane z tzw. donacją. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał broszurę informacyjną dla rodziców oraz zadanie domowe w formie krzyżówki. Finał akcji edukacyjnej odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 października, podczas honorowego oddawania krwi przy remizie OSP w Malawie. Wszyscy uczniowie, którzy rozwiążą krzyżówkę i wrzucą swój kupon do przygotowanej w szkole urny, otrzymaja pamiątkowy plecak oraz wezmą udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Kino HELIOS i RCKiK. 

Zapraszamy także do udziału w konkursie ogłoszonym na profilu OSP Malawa. Wystarczy w komentarzu pod postem, dokończyć zdanie: "Warto oddawać KREW, ponieważ...". Z pośród wszystkich osób, które udzielą odpowiedzi, podczas "Niedzieli dla Życia" organizatorzy wylosują 3 zwycięzców, którzy również nagrodzeni zostaną gadżetami RCKiK oraz Voucherem do Kina HELIOS!

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.