AKADEMIA MŁODYCH AKTYWNYCH W GMINIE KRASNE

27-07-2016

Okres wakacji dla dzieci i młodzieży to czas wypoczynku, czas wolny od zajęć szkolnych. Niestety bywa i tak, że młodzi ludzie pozostając w swych miejscowościach, bez należytej opieki, zupełnie nie wiedzą co z tym czasem czynić i wtedy jakże często nadmiar wolnego czasu bywa złym doradcą.

Aby temu zapobiec Stowarzyszenie Sportowo – Kulturalno – Edukacyjne „Kalokagatia” z Rzeszowa realizuje inicjatywę „SPORT TO ZDROWIE – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”. Nasza oferta to wspólna zabawa, aktywnie i bezpiecznie spędzony czas, wolontariat.

Głównym celem inicjatywy jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w aktywne, zdrowe i bezpieczne formy spędzania wolnego, wakacyjnego czasu, rozwijanie umiejętności współpracy, koleżeństwa oraz zasad fair play nie tylko na boisku sportowym ale i w codziennym życiu. Inicjatywa daje świetną ofertę aktywnego, twórczego, zespołowo zorganizowanego wolnego wakacyjnego czasu.

Projekt skierowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 16 lat z Gminy Krasne, daje możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo – rekreacyjnych opartych o piłkę nożną, piłkę siatkową, lekkoatletykę, tenis stołowy, badminton, uczestnictwo w turniejach sportowych pod okiem wykwalifikowanej kadry opiekunów.

Od 7 lipca 2016r. dzieci i młodzież uczestniczy w zajęciach sportowo – rekreacyjnych oraz spotkaniach integracyjnych. Sami uczestnicy utworzyli drużynę piłki nożnej gdyż ta dyscyplina interesuje ich najbardziej. Również sami podczas zebrania ustalili zasady, którymi chcą się kierować podczas zajęć. Na ogólnym zebraniu wybrali kapitana drużyny, wybrali poprzez głosowanie nazwę drużyny oraz sporządzili protokół. Tak, więc zespół uczy się zasad demokracji, tworzy „małą”, własną społeczność.

Zajęcia sportowo – rekreacyjne cieszą się powodzeniem. Trzy razy w tygodniu w godzinach porannych oraz popołudniowych uczestnicy wyżywają się sportowo. Projekt obejmuje 84 godziny zorganizowanych zajęć. Niestety ze względu na formalne ograniczenia, nie wszyscy chętni mogą z tej formy zajęć korzystać.

W działania inicjatywy Stowarzyszenia włączyły się również wolontariuszki, które na spotkanie integracyjne przygotowały i wykonały pokaz układu mażoretek. Projekt również wspiera GOKiB Krasne oraz Gmina Krasne, za co im należą się podziękowania.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej o naszej inicjatywie na stronie: http://stowarzyszenieske.wix.com/sport-to-zdrowie

Bartłomiej Giereś