Aktualności

10-LETNI MICHAŁ Z PORAŻENIEM MÓZGOWYM ZBIERA PIENIĄDZE NA PILNĄ OPERACJĘ

01-10-2018
Chłopiec od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Rodzina zbiera teraz pieniądze na pilną operację biodra. Potrzeba prawie 140 tys. złotych. W zbiórce pomogli uczestnicy i organizatorzy charytatywnego turnieju piłkarskiego w Nowej Wsi koło Rzeszowa.
 
Czterokończynowe porażenie mózgowe w postaci spastycznej. To dokładnie usłyszeli rodzice Michała, gdy po raz pierwszy lekarze postawili pełną diagnozę. Mimo intensywnej rehabilitacji 10-latek ma problemy z koordynacją ruchową i równowagą. Porusza się na wózku. Teraz okazało się, że potrzebuje operacji silnie podwichniętego biodra. Kompleksowe leczenie, bez zakładania gipsu i zrujnowania dotychczasowych efektów rehabilitacji, jest możliwe w Niemczech. W prywatnej klinice trzeba zapłacić za zabieg, pobyt na oddziale i rehabilitację.


Jeden ze sposobów zbiórki pieniędzy to charytatywny turniej piłkarski, który odbył się w Nowej Wsi w sobotę 23 brześnia br. Zagrali w nim między innymi rówieśnicy Michała. Kibice i sami piłkarze mogli przyłączyć się do kwesty na rzecz 10-latka i wziąć udział w licytacjach m.in. piłek od polskiej reprezentacji w piłce nożnej. W ciągu zaledwie kilku godzin udało się zebrać kilka tysięcy złotych.

Ale to dopiero początek batalii... Rodzice są przekonani, że się uda. Tym bardziej, że tylko na Podkarpaciu było już wiele takich przypadków. To determinacja rodziców i wsparcie tysięcy osób sprawiło, że na operację do Emiratów Arabskich pojechał Kubuś z Jarosławia. A Karolinka z Rzeszowa po terapii we Włoszech wygrała swoją walkę z neurobalstomą.

Wpłaty na pomoc Michałowi można kierować na konto - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 

W tytule przelewu podając: 10346 Niemczyk Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
 
Źródło: TVP 3 Rzeszow